FAQ - BusyBusy
/ FAQ

FAQ

Czy za usługę otrzymam fakturę VAT?
Tak, jesteśmy leganie działającą firmą, która podatki płaci w Polsce. Każda usługa dokumentowana jest paragonem lub fakturą – w zależności od potrzeby klienta.
Jakie dokumenty powinienem mieć przy wynajmie samochodu?
Do wynajmu samochodu wymagane jest przedstawienie dwóch dokumentów potwierdzających tożsamość najemcy (np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, karta pobytu) klienta.
Jaka kaucja pobierana jest za auto?
Wynajem auta, niezależnie od klasy, wiąże się z wpłatą 1000 zł kaucji. W związku z tym, że auto użyczane jest czyste, sprawne i zatankowane do pełna, kaucja stanowi dla nas dodatkowe zabezpieczenie.
Czy w przypadku kolizji ponoszę koszty?
Każda szkoda z winy najemcy lub gdy nie uda znaleźć się sprawcy, obarczona jest udziałem własnym w kwocie 1000 złotych. Naprawy powyżej tej kwoty wykonywane są z autocaso, które posiada każdy pojazd w naszej wypożyczalni.
Czy istnieje możliwość podstawienia samochodu we wskazane miejsce?
Tak, podstawiamy samochód pod adres wskazany przez klienta. Jest to usługa płatna dodatkowo według cennika. W wypadku wynajmu na kwotę min. 1500 zł, podstawiamy samochód gratis.
Jak wygląda odbiór samochodu?
Przed odbiorem wynajętego busa, z Klientem kontaktuje się pracownik wypożyczalni i ustala wspólnie miejsce przekazania pojazdu. Pracownik ma ze sobą gotową umowę oraz przygotowany protokół przekazania pojazdu, w którym zanotowane są wszelkie uwagi dotyczące stanu wynajmowanego samochodu. Wszystkie dokument podpisuje się w czasie przekazania samochodu.
Czy możliwa jest płatność gotówką podczas odbioru samochodu?
Oczywiście, kaucje można wpłacić gotówką przy odbiorze samochodu lub zrealizować płatność kartę kredytową. Dla ułatwienia istnieje opcja, aby wynajem busa opłacić przelewem.
Czy wypożyczający musi zwrócić samochód z taką samą ilością paliwa, z jaką go wypożyczył?
W przypadku pojawienia się lampki kontrolnej na desce rozdzielczej, wynajmujący zobowiązany jest do powiadomienia firmy. Najlepszą opcją będzie kontakt telefoniczny, pod numerem +48 791-920-000. Pojazdy naszej floty są na gwarancji producenta, a dodatkowo posiadają rozszerzony wariant Assistance.
Jaki jest warunek wynajmu auta i limit wiekowy?
Warunkiem wynajmu busa, jest ukończenie 21 lat oraz posiadanie prawo jazdy od co najmniej roku.
Czy można wypożyczyć fotelik dla dziecka?
Wynajem busa osobowego wiąże się z wyjazdem nie tylko firmowym, ale również prywatnym. Dlatego dla Naszych najmłodszych Klientów jesteśmy w stanie udostępnić fotelik lub siedzisko.
Czy auto może prowadzić inna osoba niż wynajmująca?
Inna osoba może prowadzić samochód, o ile spełnia wymagania dotyczące ukończonego wieku oraz ważności prawa jazdy. Należy pamiętać o tym, że to najemca ponosi całkowitą odpowiedzialność za wynajmowany samochód.
Ile czasu muszę czekać na zwrot kaucji?
Rozliczenie kaucji następuje zawsze w momencie zwrotu wynajmowanego pojazdu. Wyjątek stanowią sytuacje, w których brak jest możliwości dokonania oceny stanu pojazdu (auto wraca brudne) lub nastąpiły sytuacje przez, które Klient traci kaucję: zwrot wybrakowanego pojazdu, jego uszkodzenia lub kradzież.
Czy można wypożyczonym Busem wyjechać poza grancie Polski?
Nasza flota busów osobowych oraz busów dostawczych to pojazdy młode rocznikowe i w bardzo dobrym stanie technicznym. Dlatego też polecamy je na wszelkie wyjazdy zagraniczne – odbywa się to za naszą wcześniejszą zgodą, ponieważ na najmy krajowe nie udostępniamy Klientom dokumentów od aut.
Czy busy do wynajmu posiadają ubezpieczenie?
Wszystkie pojazdy posiadają ubezpieczenie w pełnym zakresie o bardzo bogatym Assistance.
Co zrobić w sytuacji kiedy widzę usterkę w samochodzie?
BusyBus to wynajem pojazdów w bardzo dobrym stanie, które są sprawne technicznie, bez śladów uszkodzeń i wad. Wszelkie widoczne usterki i uwagi dotyczące stanu pojazdu należy zgłaszać do pracownika firmy w momencie odbioru wynajmowanego pojazdu.
Czy jeżeli oddałem brudny samochód, stracę całą kaucję?
Wynajmujący zobowiązany jest zwrócić pojazd, w takim stanie jakim go wynajął. W przypadku zwrotu brudnego samochodu zostanie obciążony kwotą 150 zł. Należy pamiętać o tym, że wynajmujący busa, nie może myć pojazdu w myjniach automatycznych.
Czy mogę wynająć bezpłatnie pojazd w ramach OC sprawcy?
Nasz wypożyczalnia charakteryzuje się szerokim wachlarzem możliwości. Jedną z nich jest wynajem aut z oc sprawcy. Skontaktuj się z nami i odbierz pojazd bez blokowania swoich prywatnych środków.

    Skontaktuj się z nami!

    +48 791 920 000
    biuro@busybus.pl

    ul. Hirszfelda Ludwika 16
    02-776 Warszawa